4 Gün
Süre
Bran, Braşov, Bükreş, Veliko Tırnovo
Lokasyonlar
27 Nisan-30 Nisan 2018
Tarihler

Romanya Bulgaristan Turu Adım Adım Tarih, Kültür ve eğlence turu

Bükreş – Braşov – Bran (2) – Veliko Tırnovo (1) 3 Gece  4 Gün

27 Nisan 2018 Hareket- 30 Nisan 2018 Dönüş Kont Drakula’nın gerçekten Vampir olup olmadığını öğrenmek istemez misiniz !

KALKIŞ NOKTALARI Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı (20.00) Beşiktaş Yıldız Camii Önü (20.30) Bakırköy Ömür Plaza Önü (21.00)
DÖNÜŞ TARİHİ 30 Nisan
DAHİL OLAN HİZMETLER
Lüks Otobüs ile gidiş-dönüş ve programda yazan şehir turları
Araç içi ikramlar, rehberlik hizmetleri
Seyahat Sigortası  ( 65 yaş üstü için 10 € fark  alınmaktadır. )
EKSTRALAR
Yurtdışı çıkış fonu (15 tl)
Tüm Müze ve ören yeri girişleri (Peles – Bran & Drakula Şatosu turu)
Öğle ve akşam yemekleri, yemekler esnasında alınacak içecekler
Ekstra diye belirtilen turlar, program dışı geziler, ilk gün yolda alınan kahvaltı ve otellerdeki ekstra harcamalar

Hatırlatma: Yeterli doluluk sağlanmadığı taktirde acente, 3 gün öncesinden haber vermek kaydı ile turu doluluk olan bir sonraki tarihe aktarabilir. Acente rehberi,  içerik aynı kalmak şartı ile gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir.

1

1. Gün: Hareket

Misafirlerimizle buluştuktan sonra Hamzabeyli kara hudut kapısına doğru hareket ediyoruz. Burada gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde Romanya’ya giriş yapacağımız Rusçuk/Giurgiu kara hudut kapısına ulaşıyoruz ve pasaport, gümrük işlemlerinin ardından Romanya Bükreş’e doğru devam ediyoruz.
2

2. Gün

Sabah yol güzergahında alınan ekstra kahvaltı sonrası öğlene doğru Bükreş’e varıyoruz. Balkanların  Paris’i Bükreş’i yakından tanıma fırsatı bulacağımız turumuza başlıyoruz: İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro ve Çavuşevsko tarafından yaptırılan “Halk Evi” (dünyadaki 2. büyük binadır ve 10 milyar dolara mal olmuştur.)  görülecek yerler arasındadır. Otelimize yerleşmeden önce Atatürk’ün büstünü ziyaret ediyoruz. Şehir turu sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan Köy Müzesi Turu 
3

3. Gün

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası  ekstra olarak düzenlenecek olan Sinaia–Bran–Braşov turumuza katılabilirsiniz. Bu turumuzda ilk olarak Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peles Şatosu’nu geziyoruz. Bu gezimizin ardından Transilvanya bölgesinin en çok bilinen ve ilgi çeken merkezi olan Nam-ı diğer Kazıklı Voyvoda’nın şehri Braşov’a hareket ediyoruz. Sfatului Meydanı’nı çevreleyen barok stili binaları izlerken bir taraftan da şirin kafelerde çinko kaplarda pişirilen enfes kahvelerin tadına varıyoruz. Sonrasında“Vampir Avcıları”nın akınına uğrayan Bran Kalesi (Drakula Şatosu) ziyaretinizde işkence aletlerinin gölgesinde ve tarihi doku içinde enteresan bir gün geçirme şansı bulacaksınız. Gezi sonrası Bükreş’e dönüş ve geceleme otelimizde. ( Peles -Bran & Drakula Şatosu giriş ücretleri dahil kişibaşı 45€
4

4. Gün

Sabah otelde alınan kahvaltımızın ardından Bükreş’ten ayrılıp Rusçuk’a varıyoruz. Otobüs ile panoramik şehir turumuzu tamamladıktan sonra Veliko Tırnovo’ya varıyoruz. Panoramik şehir turundan sonra otele varış ve serbest zaman. Gece Veliko Tırnovo kalesinden ses ve ışık gösterisi izleyebilirsiniz.
5

5. Gün:Dönüş

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ile otelimizden ayrılıp ETAR (Bulgaristan’ın en büyük Açıkhava Etnografya Müzesi)’ı ziyaret ediyoruz. Turumuzda Şipka Geçidi ve Süleyman Paşa’nın savaştığı Şipka Tepesi’ni ziyaret ettikten sonra güllerin diyarı Kazanlık’a gidiyoruz. GÜLLERİN MÜZESİ’ni ziyaret ediyoruz ve Stara Zagora üzerinden Kapıkule’ye varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Edirne–Çorlu istikametini takip ederek İstanbul’a varış, gezimizin sonu ve misafirlerimizin alındıkları noktaya bırakılması.

Tur İncelemeleri

Henüz yorum yapılmamış.

bu tur hakkında yorum yazın

Oyla