3 Gün 2 Gece
Süre
2- 4 MART
Tarihler
Kalkış Noktaları

Edirne Migros Önü

Kalkış Zamanı 00:01
Dahil Olan Hizmetler
Otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama
Otellerde 2 açık büfe veya set menü sabah kahvaltısı
Otellerde 2 gece açık büfe veya set menü akşam yemeği
Lüks Araçlar ile ulaşım
Rehberlik hizmetleri
Otobüs içi ikramlar
Zorunlu Seyahat Sigortası
Dahil Olmayan Hizmetler
Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
Tüm öğle yemekleri
Tüm yemeklerde alınan içecekler
tüm müze ve ören yeri girişleri
2 Mart

01.00 Migros önünden hareket ederek Bursa , Mudanya’ya doğru devam ediyoruz~.Sabah mola yerinde alacağımız serbest kahvaltının ardından , günün ilk ziyaret noktası, zaferle sonuçlanan Türk Kurtuluş Savaşı’nın mütareke ile taçlandırıldığı, aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki Ankara hükümetinin Türk milletinin tek temsilcisi olarak ilk kabul edildiği yer olan Mudanya Mütareke Evi olacak. Ev ziyareti sonrası verilen serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz çay ve kahvelerini yudumlarken dileyenler ise deniz kıyısında yürüyüş yapabilirler. Sonrasında, yılın her mevsiminde ayrı bir keyif veren, daracık deniz kokan sokakları ve tarihi yapıları ile meşhur sahil kasabası Tirilye’ye hareket edeceğiz. Burada sırası ile Taş Mektep, Fatih Camii gibi yapıları gördükten sonra meşhur deniz ürünlerinin tadına bakmak ve öğle yemeğimizi almak için balık restoranına gidiyoruz. Yenilen güzel yemek sonrası verilen serbest zamanda deniz havası alıp, alışverişlerimizi yaptıktan sonra Uludağ eteklerine kurulmuş beş Kızık köyünden biri olan Cumalıkızık Köyü’ ne hareket ediyoruz. Osmanlı geleneklerini ve ev yaşamını günümüzde de sürdüren bu köy çok sayıda dizi ve sinema filmine de ev sahipliği yapmıştır. Köyde Arnavut taş kaldırımlı sokaklarda dolaşıyoruz. Verilen serbest zamanda köy kahvesinde yudumlayacağımız çaylarımızın ardından tarhana, erişte, ceviz reçeli gibi köye özgü alışverişlerimizi yaptıktan sonra otelimize doğru geçiyoruz termal sulardan yararlanıyoruz. Akşam yemeği otelimizde.  (Tiara termal Otel)

3 Mart

BURSA – ULU CAMİİ – YEŞİL CAMİİ – YEŞİL TÜRBE – TOPHANE – OSMAN GAZİ & ORHAN GAZİ TÜRBELERİ – ULUDAĞ Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelden hareketle günün ilk durağı Osman Bey ve Orhan Gazi’nin türbelerinin bulunduğu Tophane Tepesi olacak. Bursa manzarasına hâkim bu tepede Bursa saat kulesini de görüp, fotoğraflarımızı çektikten sonra, Yıldırım Beyazid tarafından yaptırılan, İslam âleminin beşinci büyük Harem-i Şerif’i olarak kabul edilen yapılardan bir tanesi olan Ulu Camiyi ziyaret edeceğiz. Ulu Cami’den hareketle hemen yanındaki Kapalı Çarşı ve meşhur Koza Han’da alışveriş için mola vereceğiz. Mola sonrası son durağımız Çelebi Mehmet döneminde yapımına başlanmış ve kendisinin de türbesinin bulunduğu Yeşil Külliyesinden ayakta kalan camii ve türbe olacak. Ardından öğle yemeğimizi meşhur Bursa İskender’inden yiyerek değerlendireceğiz. Yemek sonrası  Uludağ a hareket ediyoruz ve oradaki tesislerden yararlanıp çay ve kahvelerimizi içip kar manzarasının tadını çıkarıyoruz. Akşamüzeri otelimize dönüyoruz termal tesislerden yararlanıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. (Tiara termal Otel)

4 Mart

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelin termal tesislerinden yararlanıyoruz. Öğlen saatlerinde otelden ayrılıp Bursa merkezde yemek ve alışveriş molası veriyoruz ardından Edirne ye dönüş yolculuğumuz başlıyor.Program zamanlamasında Hava, yol v.b.gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

En geç 6 Şubat tarihine kadar 150 TL ödeyerek kaydınızı yaptırınız.

Tur İncelemeleri

Henüz yorum yapılmamış.

bu tur hakkında yorum yazın

Oyla